Více o značce Treuleben


Knižní vazba 

Produkty Treuleben jsou vyráběny ve vlastní manufaktuře, která má za sebou 100 let zkušeností s knihařstvím a zpracováním kůže. Knižní bloky jsou šité nití a ručně zlacené. Desky jsou ručně potaženy tou nejjemnější kůží, raženy a poté kombinovány s podložkou, aby vytvořily hotovou knihu. Tradiční čelenka, fix na stužku z trhanek a kapsa na obálku Treuleben - každá v charakteristické tmavě modré barvě Treeleben - doplňují naše zápisníky a kalendáře.

Papír


Zápisníky a kalendáře Treuleben jsou tištěny na papír speciálně vyrobený tradičním německým výrobcem. Váží pouhých 80 g na metr čtvereční. Náš papír je lehký, aby i naše produkty zůstaly lehké. Naším cílem bylo vyrobit papír, který i přes svou lehkost neprosvítá a nenasákne inkoustem. Kousek papíru na psaní. Bez ohledu na preferovaný psací nástroj. Odstín Sand, ve kterém si necháváme papír vyrábět, je příjemný na pohled a dává každé stránce vlastní estetiku.


Kůže 

Hladká kůže, ze které jsou vyrobeny flexibilní obaly všech kalendářů a zápisníků Treuleben, pochází z koželužny nacházející se mezi Pisou a Florencií. Vyrábí pro nás celozrnnou hovězí kůži, neštípanou kůži nejvyšší kvality. Rozpoznatelné podle čistého přírodního povrchu namísto záře vytvořeného embosovacími válečky a nanesenou barvou.

Design obálky

Téměř všechny produkty Treuleben, ať už kalendáře, zápisníky nebo kožené výrobky, mají nezaměnitelný design obálky Treuleben. V našich knižních formátech ji tvoří tmavě modrý karton od tradičního výrobce Fedrigoni. Pro kolekci kožené galanterie je obálka vyrobena z celozrnné hovězí kůže. Její design inspirovaný obálkou se ve skutečnosti skládá ze dvou kapes: zatímco horní slouží k rychlému odložení poznámek, lístků nebo účtenek, spodní chrání jejich obsah před vypadnutím a je tak bezpečným místem pro věci, které by se neměly ztratit.

Zlacený ořez

Všechny kalendáře a zápisníky Treuleben mají stránku vyřezanou v elegantní světle zlaté barvě. Zlacení je staletí stará technika používaná k vylepšení knih a zároveň k jejich ochraně před nečistotami. Ve složitém procesu se hotový knižní blok brousí do zrcadlového lesku a následně se teplem a tlakem aplikuje zlatá fólie.

Layout kalendáře 

Kalendáře Treuleben jsou zredukovány na to nejnutnější. Žádné přehledy SPZ, žádné tabulky vzdáleností, žádné informace o dopisovém poštovném. Od toho je internet. Naše kalendáře nabízejí více prostoru pro jednotlivé okamžiky a důležité plány v životě. Šikovný formát je ideální pro každodenní použití, pružný a poddajný obal se přizpůsobí každé situaci. Ušlechtilý design pro momenty naší doby, vyrobený podle tradičních postupů staré knižní vazby.