Investice do vybavení pracovního stolu nemusí být v žádném případě jednorázová „darda“. Naopak. Doporučujeme postupovat uváženě krok za krokem. Například sortiment španělské společnosti El Casco je koncipován vyloženě sběratelsky.

Rada č. 1 – jak začít...

Jako první doporučujeme zainvestovat do kožené psací podložky. Jedná se o jednu z těch dražších položek, ale investice se určitě vyplatí. Kvalitní kožená psací podložka vydrží téměř věčně a s postupem času získává patinu. Je to jako s investicí do kvalitních hodinek, kabelky nebo perlového náhrdelníku… Samotný název však nevypovídá o tom správném užití. Dnes taková podložka slouží spíše jako ochrana psacího stolu před poškrábáním od počítače a je velmi příjemná pod zápěstím, které se tak neutírá přímo o desku psacího stolu. U pánů tak ochrání mimo jiné také rukávy od košil. Jakou psací podložku tedy vybrat? Určitě kvalitně zpracovanou, tady se nevyplatí šetřit. Barva kůže záleží především na barvě Vašeho pracovního stolu. Zvolit můžete tón v tónu nebo naopak v kontrastu. Zde se již pokládá základní kámen celkového designu Vašeho pracovního stolu. Může být konzervativní nebo extravagantní… S černou od El Casco určitě chybu neuděláte a můžete ji doplnit podložkou pod myš. Hnědá varianta je krásná ve spojení s barevnou sadou doplňků a časem získává patinu. Luxury Office během jara přinese v novém obchodě v Pánské pasáži i jiné barevné možnosti kožených psacích podložek, nechte se překvapit…

 

 

Rada č. 2 – světlo…

Lampa na psací stůl jednoznačně patří. Je to jeden z nejvýraznějších doplňků. Je „vidět“ a dodává psacímu stolu vážnosti. Lampy El Casco můžete mít v pozlaceném provedení nebo v provedení chrom. Jedná se o pět o poměrně vyšší náklad, ale krásná lampa je prostě krásná. A pokud je ještě funkční, pak se nedá ji nepořídit. El Casco nabízí dvě varianty, ale na psací stůl jednoznačně doporučuje tu s možností naklápění. Unikátní je zabudovaná možnost regulace světla. Lampa svítí dolů, ale odstíněně také nahoru. Nemáte tak osvícenou bodově pouze pracovní desku. 

Rada č. 3 – základní kámen…

Základním kamenem budoucího vybavení pracovní desky je stojánek na tužky a pera. Zde je na výběr několik variant. Pokud již máte lampu, budete pravděpodobně ladit celou kolekci do jednoho tónu. K pozlacené lampě pozlacené doplňky a k chromu chrom. Nemusí to tak ale být, můžete kombinovat nebo využít kožené verze stojánku na tužky.

 

Rada č. 4 – užitečné drobnosti…

Zdánlivě nepodstatné maličkosti mohou být užitečné. Kancelářská svorka je jednou z těchto maličkostí. Když ale chybí, pak to poznáme. Kancelářské svorky přidrží magnetickou silou stojánek ze stejné série držáku na tužky a kalamáře. Nebo třeba nožík na otevírání dopisů. Je to elegantní drobnost, kterou budete oceňovat roky a roky. Dále podložky pod sklenice, sešívačky, děrovačky, ořezávátka. Vše se dá kompletovat postupně a jen tak pro radost.

 

Rada č. 5 – barvy…

Barevné kombinace a variace jsou velmi osobní záležitostí. Odráží Váš styl a Vaší náladu. Najdou se tu dámy i páni, konzervativci i individualisté. Vycházejme z barvy psací podložky a doplňujme barevně ostatní vybavení. Černá - chrom, černá - pozlacená, černá - kombinovaná, černá - červená - chrom, černá - zelená - chrom, černá - fialová - chrom, černá - bílá - chrom, černá - modrá - chrom, černá - matný chrom, černá - nová kolekce satén, hnědá - pozlacená, hnědá - chrom, hnědá - bílá - chrom,… Už nebudeme unavovat, je to jen na Vás.

 

A co dál?

Krásné pracovny nebo pracovní kouty v domácnostech hyzdí často obyčejné kancelářské šanony. Jsou potřebné, ale opravdu neestetické. Společnosti Leuchttrum nebo Pardo nabízejí velmi pěkné pořadače, které elegantně ukryjí všechna „lejstra“ a dodají pracovně šmrnc.