Historie značky EL CASCO

1920

VYTVOŘENÍ SPOLEČNOSTI

Společnost byla založena 7. září 1920 v Eibaru (Guipuzcoa), za účasti notářské kanceláře Alejandra Astaburaga Eraña.

Dva zaměstnanci společnosti Orbea SRC, která byla v té době výrobcem střelných zbraní (a později vyráběla kola a motocykly), se rozhodli, že se svým know-how založí novou firmu, specializující se na výrobu vysoce kvalitních revolverů.

Jmenovali se Juan Solozabal Mendive a Juan Olave Bilbao a nová společnost, kterou založili, se jmenovala Olave, Solozaval SRC.


1932

PRVNÍ KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY VYROBENY

První kancelářské potřeby, které firma vyrobila, se sestávaly ze sešívačky modelu M-5 a automatického číslovacího stroje M-500, které rychle dosáhly úspěchu na domácím trhu a objevily se v kancelářích mnoha společností z veřejného i soukromého sektoru po celém Španělsku.

Po úspěchu těchto produktů byly navrženy nové předměty, jako jsou ořezávátka, dopisní váhy a děrovačky, což ještě více přispělo k rychlému rozšíření společnosti. Výchozím bodem byla vždy naprostá mechanická spolehlivost všech výrobků. Technici designu sešívačky dokonce zašli tak daleko, že říkali, že "svorka by měla projít sešívačkou stejně jako kulka skrz hlaveň revolveru".

1936

OBČANSKÁ VÁLKA

V roce 1936, kdy vypukla španělská občanská válka, byla základna společnosti v srdci Baskicka ve městě Eibar, které bylo známé jako velké středisko pro výrobu zbraní.

Město bylo bombardováno a továrna byla úplně zničena.

1940

NOVÁ TOVÁRNA

Když občanská válka v roce 1940 skončila, zakladatelé společnosti pokračovali v podnikání a navzdory velkým potížím byla postavena nová továrna na adrese Calle Blas Echebarria č. 3 v Eibaru. Za krátkou dobu dokázali znovu uvést na trh svůj sortiment a do sedmdesátých let se znovu stali vůdci národního trhu. Jejich výrobky se staly ikonou kanceláří po celém Španělsku.

1980 - SOUČASNOST

Ropná krize na konci 70. let, liberalizace trhu a konec protekcionismu si vyžádaly nezbytná opatření a společnost se zaměřila na nové výzvy. Neustálé zvyšování dovozů vyžadovalo novou strategii na podporu exportu a v 80. a 90. letech minulého století firma pracovala dvěma směry: chilský designér Guillermo Capdevila byl najat, aby vytvořil prvotřídní levné kancelářské vybavení založené na použití ABS plastů. Jako protipól se začala se vyrábět nová řada kvalitních produktů s novými povrchovými úpravami, jako je 23,4 karátového zlata, které cílí na špičkový obor kancelářských a dárkových předmětů.

Výrobní procesy byly následně vylepšeny automatickými galvanickými linkami zaručujícími podobné povrchové úpravy jako v klenotnickém průmyslu.

Dnes jsou výrobky společnosti El Casco prodávány ve více než čtyřiceti zemích a lze je nalézt v nejlepších prodejnách papírnictví, prvotřídních butikách a u distributorů luxusních výrobků po celém světě. Naše praktické a elegantní předměty najdete v kancelářích hlav států a špičkových profesionálů v mnoha různých zemích.

Koncem roku 2010 se společnost přestěhovala do nejmodernější továrny v Elgetě ve španělské Baskicku, kde byly optimalizovány její výrobní procesy s cílem dále zlepšovat své výrobky, udržovat jejich legendární mechanickou spolehlivost a dokonalý design.